Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie SZALIKa

Utworzono dnia 04.04.2024
Zakończyła się rywalizacja w rozgrywanej od listopada dziesiątej, jubileuszowej edycji Szachowej Ligi Korytarzowej SZALIK.
♟️W zawodach SZALIK10 wzięło udział trzydziestu czterech zawodników, chłopców i dziewcząt z klas 1-8, którzy rywalizowali w dwóch grupach: Junior ( klasy 1-3 ) i Open ( klasy 1-8 ). Zawody rozegrano na dystansie sześciu rund, tempem 15 minut na zawodnika.
????W grupie Junior zwyciężył Jeremi Dobrzański ! Drugi wśród chłopców był Michał Chlebosz a trzeci Jan Szwed ! ????????
????W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Faustyna Wrona! Drugie miejsce zajęła Oliwia Stachowicz a trzecie Zuzanna Orman! ????????
????Zwycięzcy zawodów, Jeremi i Faustyna, wywalczyli swoje pierwsze tytuły SZALIK MASTER !????????
????W grupie Open pierwsze miejsce wywalczył Damian Bułan! Drugie miejsce wśród chłopców zajął Franciszek Wrona a trzecie Jakub Sejfried !
Zwycięzca zawodów – Damian – wywalczył swój pierwszy tytuł SZALIK MASTER ! ????????
????W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Julia Stachowicz! Drugie miejsce wywalczyła Oliwia Stachowicz a trzecie Joanna Wójcik! Zwyciężając w zawodach Julia wywalczyła swój drugi tytuł SZALIK MASTER ! ????????
????Pełne wyniki zawodów dostępne są na tablicy koła szachowego.
????Tuż przed Świętami, po porannej modlitwie, Dyrektor Szkoły Pani mgr Agnieszka Nejman wręczyła laureatom dyplomy, a zwycięzcom również certyfikaty SZALIK MASTER.
????????Gratulujemy laureatom a wszystkim zawodnikom dziękujemy za ich wspaniałą, sportową postawę fair play.
☝???? Przypomnijmy, że partie szalikowe rozgrywane są na korytarzach, bez obecności sędziego, często przy udziale obserwujących koleżanek i kolegów. Niektóre partie rozegrano także na platformie Lichess.