Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIII Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Dzieci do lat 6 i 7 w Szachach Szybkich

Utworzono dnia 20.11.2022

W sobotę, 19 listopada, nasza szkoła gościła uczestników  VIII Otwartych Mistrzostw Częstochowy  Dzieci do lat 6 i 7 w Szachach Szybkich. Po czterech latach przerwy, ponownie byliśmy gospodarzem Mistrzostw, których pierwsza edycja odbyła się u Nas w 2014 roku.

Do zawodów przystąpiło trzydziestu pięciu  chłopców i dziewcząt. Przyjechali m. in.

z Kalisza, Białołęki, Rybnika,Jastrzębia Zdroju,Katowic, Zabrza. Oczywiście najwięcej zawodników reprezentowało częstochowskie przedszkola i szkoły.

O godzinie 10.00 uczestników uroczyście przywitał i otworzył zawody Dyrektor Szkoły,p.Grzegorz Nawrocki. Następnie Sędzia Główny zawodów, p. Igor Pyrkosz uruchomił Turniej, który został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na zawodnika, w dwóch grupach turniejowych: do lat 6 i do lat 7. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Był też czas na zwiedzenie szkoły, poczęstunek i chwile zabaw.

Mistrzem Częstochowy Dzieci do lat 7 został Artur Wojtania, reprezentujący MCKiS Jaworzno. Drugie miejsce zajął Szymon Łach ( MKSz Rybnik)  a trzecie Franciszek Rusek ( KTS Kalisz).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt i tytuł Mistrzyni Częstochowy Dzieci do lat 7 wywalczyła Aleksandra Kaczmarczyk, reprezentantka UKS Szach Mat Zabrze. Drugie miejsce zajęła Milena Kossek ( Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie) a trzecie Katarzyna Smolińska ( KSz HETMAN Katowice).

Mistrzem Częstochowy Dzieci do lat 6 został Witold Rusek, reprezentujący KTS Kalisz. Drugie miejsce zajął Jan Borkowski ( UKS Sparta Białołęka)  a trzecie Jakub Reclik ( MKSz Rybnik).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt i tytuł Mistrzyni Częstochowy Dzieci do lat 6 wywalczyła Aleksandra Staszczyszyn, reprezentantka UKS Sokół Zbrosławice. Drugie miejsce zajęła Hiacynta Maria Walicka ( Przedszkole Sióstr Antoninek w Częstochowie) a trzecie Emilia Wandor ( Dom Kultury Koszęcin).

Puchary, medale , dyplomy i nagrody nowym Mistrzom Częstochowy wręczali Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie p. Grzegorz Nawrocki i  Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego HETMAN Częstochowa p. Elżbieta Pyrkosz. Wszyscy uczestnicy zawodów  otrzymali następnie pamiątkowe dyplomy, medale i upominki. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z Częstochowy otrzymali  Aleksy Żak ( Częstochowa) i Miłosz Poprzęcki

( Przedszkole Nr 29 w Częstochowie ). Nagrodę dla najlepszego zawodnika Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Częstochowie otrzymali Stanisław Mrowiec i Michał Chlebosz. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika Mistrzostw odebrała niespełna pięcioletnia Weronika Tempich ( UKS Hetman Częstochowa).

Organizatorem zawodów była Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Jadwigi Królowej  w Częstochowie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Katolickich, Uczniowskim Klubem Sportowym Hetman Częstochowa i Tygodnikiem Katolickim Niedziela. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęli: Tygodnik Katolicki Niedziela

oraz Katolickie Radio Fiat. Nad sprawnym i miłym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze – uczniowie, nauczyciele i pracownicy Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Częstochowie.

Dziękujemy za ich wspaniałą pomoc.

Wyniki Mistrzostw do lat 6

Wyniki Mistrzostw do lat 7

VIII Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Dzieci do lat 6 i do lat 7 w Szachach Szybkich

Utworzono dnia 21.11.2022, 10:21